אבני החושן

אבני החושן מסמלות את אחדות עם ישראל. שתים עשרה אבני החושן, חלקן אבנים פשוטות וחלקן אבנים יקרות, נמצאות זו לצד זו, ללמדנו שפשוט ו"יקר" שווים לפני ה'. האפוד שימש גם כתזכורת לכהן הגדול על תפקידו כמתווך בין שבטי ישראל ובינם לבין ה'. היא ידועה כאבן הפוריות מאחר והיא מסוגלת לסייע בכניסה להריון, ובשמירה על הריון קל ובריא, שיפור הראייה, עצירת דם כולל דם קרוש וטחורים.

עוזר להחלים ממחלות עניות, עוזר במקרה של חום, מרחיק אישה מזנות. עוזר לחלום חלומות טובים, עוזר להתגבר על האויבים, מוסיף חוכמה ומאיר את העיניים. מסיר מחשבות רעות, מרה שחורה ודאגה, מסיר רוח רעה, מועיל ללב ולנפש, גורם לאויבים לפחד ממך. טוב למניעת הזעה, פחד ורעד, מסייע בהפחתת נפיחות, מביא כבוד לנושא ושימושי לשאיפה לשלום.


מונע פחד ורעדה, מסיר מרה שחורה ופחד בלילה, מגן מפני מריבות ומחלוקות, מרחיק מכשפים, עוזר לשינה טובה, מביא עושר לנושאו, העונד יהלום על יד שמאל יביס אויבים וחיות רעות. מסיר דאגה, מחזק את הלב, מגביר את השמחה, עוזר לשמור על בריאות העיניים, מביא הצלחה לנושאתה. מחזק את הלב, מסייע לשינה טובה ומנוחה, מועיל לחכמה ולתבונה, מועיל לעושר ולכבוד, עוזר ללובשו למצוא חסד ורחמים, מגן על אזור הצוואר והחזה, סגולה להגנה ממוות במלחמה – אם הנפגע לובש את זה. טוב לבריאות הכללית, טוב לכאבי ראש, טוב לריאות אצל קשישים, מגביר את הביטחון ליוצאים למלחמה.

עוזר למנוע חלומות רעים וקוצר נשימה. מסיר פחד ומרה שחורה, מרחיק רוחות רעות, מרפא נגעים בגוף, מפחית חום, נותן אינטליגנציה והופך ילדים לחכמים, סגולה למציאת חן בעיני כל הרואים את הלובש. אם הוא נישא בקביעות זה מבשר הצלחה במסחר ובבדיקות. מסייע בריפוי צרעת, מסייע באפילפסיה, מסייע בזיכרון ובראייה, מסייע להינצל מהרעלה, מלמד אינטליגנציה ועוזר בהבנת חידושים. עוזר לאישה בזמן לידה, מועיל לחולשת מעיים, מרפא טחורים ומונע קרישי דם, מוציא שם טוב לאדם.

מקורן של אבני החושן

אבני החושן, המכונות גם אורים ותומים, הן צמד חפצי קודש ששימשו את בני ישראל לקבל החלטות ולבקש הדרכה מה'. אבני החושן היו חלק מחושן שענד הכהן הגדול לישראל, ועל האבנים היו כתובים סמלים ואותיות שונות. האורים והתומים שימשו לקביעת רצון האל ונחשבו כאמצעי לתקשורת אלוהית.

מקורן של אבני החושן אינו ודאי, אך ישנם חוקרים הסבורים כי מדובר בחפצים עתיקים המתוארכים לתקופת משה. אבני החושן תוארו בתנ"ך בשמות כ"ח:15-30. על פי התיאור, הם נקבעו בארבע שורות של שלוש אבנים, על כל אחת מהן כתובה אות או סמל אחר. האמינו שהאבנים הן קולו של אלוהים והתייעצו בהן כדי לקבוע את רצון האל או לענות על שאלות שהופנו אליו.

נראו כסמל לכוח אלוהי

האמינו שהאורים והתומים הם המקור לכוח בלתי נראה שהנחה את הכהן הגדול ואת עם ישראל. האמינו שהאבנים יזהרו כאשר תינתן התשובה הנכונה. האמינו שהאבנים הן גם אמצעי תקשורת בין אלוהים לאנושות, והכוהן הגדול היה מתייעץ איתם כדי לקבל הדרכה אלוהית. האורים והתומים זכו לכבוד רב על ידי בני ישראל ונראו כסמל לכוח אלוהי.

האבנים נשמרו במשכן והתייעצו רק כשהיה צורך גדול. הם נתפסו כסמל רב עוצמה לנוכחות האל והתייעצו בהם בעתות משבר לאומי או כאשר היה צורך לקבל החלטות חשובות. אבני החושן היו מזמן מקור לקסם ומסתורין. הם תזכורת לכוחה של האמונה ולחשיבות של חיפוש אחר הדרכתו של אלוהים בחיינו. האבנים מהוות סמל רב עוצמה לחיבור האלוהי בין אלוהים לאנושות, ומשמשות תזכורת לכוחה של התפילה והאמונה.

לפרטים נוספים : סודות